Kamera Sistemleri

Kablolu, kablosuz ,IP olarak içinde çeşitlilik gösteren gelişmiş teknolojili tüm kamera sistemleri Çağlayan olarak uzmanlık alanımızdır. Çalışılan bölgelerde her zaman standartları zorlayan, fiber optik desteği sağlayan, işinde teknik anlamda uzmanlık gösteren Çağlayan ile gözünüz asla arkada kalmaz..

 

Kamera sistemleri Analog ve Ip kamera sistemi olarak ikiye ayrılır. Ip sistem mevcut yada sonradan oluşturulan data hatları üzerinden çalışır ve kullanılmasının avantajlı olduğu yerlere göre tercih edilir. Analog sistem tamamen yeniden oluşturulan ve dışarıdan müdahale edilmesinin istenmediği yerlerde kullanılır. Bu sistemler kendi aralarında Cmos, Day&Night, Ir led, Dome, Speed dome ve Zoom kamera diye farklı özellikler gösterir.

 

Kullanılan alanlarda öncelikle caydırıcılığı ile yardımcı olur. Caydırıcı olamadığı durumlarda ise meydana gelen olayların tahlil edilmesinde çok önemli bir güçtür. Son zamanlarda yapılan araştırmalar göstermektedir ki olması muhtemel olayların %93 gibi yüksek bir oranı kamera sistemlerinin caydırıcılığı sebebi ile meydana gelmemekte. Geri kalan %7 si ise kamera görüntülerinin varlığı ile çözülmektedir. 


Copyright © Konya Güvenlik Kamerası - Elektrik ve Elektronik Güvenlik Sistemleri - Konya | Tüm Hakkı Saklıdır konya web tasarım